ایجاد تنوع در بازی های رایانه ای با هدف جذب مخاطبین در تمامی رده های سنی و کمتر کردن فاصله میان بازی های نسل قدیم و جدید که شامل بازی های کامپیوتری و موبایلی جدید و قدیم( مینی تورنومنت ها) صورت گرفته است.

بازی های رایانه ای به صورت مسابقات اصلی و مینی تورنومنت ها به منظور ایجاد رقابت های سالم و محیطی شاد و پرهیجان و دور کردن مخاطبین از مشغله های روزمره و آشنا کردن آنها با فلسفه بازی های رایانه ای برگزار خواهد شد؛ که البته با توجه به پیشرفت و تحولات جوامع، بازی های رایانه ای از مرزهای سرگرمی فراتر رفته است و میتوان آن را به عنوان یک صنعت و حرفه ای تخصصی و پول ساز به شمار آورد.

در این راستا جذب مخاطبین، بازیکن ها و رکورد داران برای گزینش و آموزش آنها برای ارتقای سطح بازی های و تخصصی تر شدن آنها صورت می گیرد.

نحوه برگذاری و چیدمان مسابقات بازی های رایانه ای به صورت های همه روزه ( بازی های اصلی ) و بازی های روزانه ( مینی تورنمنت ها ) به گونه ای که هرروز یک بازی مینی تورنمنت از ساعت 2 بعد از ظهر شروع شده و با تقدیم جوایز و اختتامیه آن بازی روزانه برگزار شده در ساعت 8 شب پایان می یابد. این در حالیست که ارایه بازی های اصلی گسترده تر از بازی های مینی تورنمنت ها بوده است. به گونه ای که تمام بازی های اصلی(7 مورد ) هر روزه تا پایان اختتامیه برگزار خواهد شد و تقدیم جوایز آنها در روز اختتامیه جشنواره صورت می گیرد .

  مسابقات اصلی در شناسه و محدوده ی بازی های انگیزشی – پرطرفدار با مخاطبین در تمام رده های سنی و سلیقه های متفاوت و استاندارد و شناخته شده در سطح جهانی به شرح زیر است:

Dota 2 : بازی به سبک آنلاین و چندنفره (MOBA) که برای پلاتفرم PC ارائه شده بازی دارای کاراکتر هایی به نام hero  میباشد و تقریبا 110 hero در بازی وجود دارد. اصل بازی 10 نفره میباشد 5  به 5 .

امتیاز بازی در سایت metacritic   90% میباشد.

Counter strike: بازی به سبک تیر اندازی اول شخص (first person shooter) میباشد. بازی قابلیت online  و lan  را دارد. بازی شامل نسخه های متفاوتی است،  نسخه ای که در فستیوال برگزار میشود نسخه cs.go ( counter strike global offensive ) است و بازی به صورت 5 به 5 است.

امتیاز بازی در سایت metacritic 83%  است.

شرکت  سازنده این بازی (Valve)

MW2: بازی Call of Duty Modern Warfer 2 یک بازی در سبک (FPS)  یا تیراندازی اول شخص است. بازی قابلیت آنلاین شدن و LAN را دارد و این بازی به صورت 5 به 5 برگزار می شود.

امتیاز بازی در سایت metacritic 86% است.

شرکت سازنده این بازی (Activision)

Fifa و PES(2019): بازی فوتبال Fifa19 ساخت شرکت EASport و PES ساخت شرکت Konami. بازی در فستیوال 2 نفره برگزار می شود. تجربه بازی با تیم یا فرد موردعلاقه در این بازی، از ویژگی های برتر آن می باشد.

امتیاز بازی های Fifa19 و PES 2019در سایت metacritic به ترتیب 83% و 79% می باشد.

Clash Royale: بازی موبایل در سبک استراتژی و کارتی. بازی به صورت آنلاین می باشد. افراد به صورت 2 به 2 یا 4 به 4 در مقابل یکدیگر به مبارزه می پردازند.

امتیاز بازی در سایت metacritic 86% است.

شرکت سازنده این بازی (Supercell)

Rainbow 6 Seige: بازی در سبک First Person Shooter (تیراندازی اول شخص). بازی به صورت آنلاین است و در بازی کاراکترهایی با عنوان اوپراتور قابل انتخاب هستند. بازی شامل 52 اوپراتور است و تیم ها در 2 حالت “حمله” یا “دفاع” به مبارزه   می پرادزند. بازی 10 نفره(5 به 5) برگزار می شود.

امتیاز بازی در سایت metacritic 79%  است.

شرکت سازنده این بازی (Ubisoft)

مسابقات مینی تورنومنت ها در شناسه و محدوده بازی های بسیار مهیج, سر گرم کننده که در بر دارنده بازی های بومی ,قدیمی و خاطره انگیز است.هدف از این نوع بازی ها  رویایی مخاطبین با  خاطرات خود و از بین بردن محدودیت های سنی برای شرکت در مسابقات است و بازی ها متناسب با سلیقه فرد در گذشته و حال و اهمیت دادن به فرهنگ های بومی و آشنایی عموم با این فرهنگ ها می باشد که به شرح زیر می باشد:

Fifa 19 (2v2): بازی فیفا که به صورت 4 نفره و دو به دو انجام میشود . بازی در فستیوال 2 نفره برگزار میشود. تجربه بازی با تیم یا فرد مورد علاقه در این بازی از ویژگی های برتر آن میباشد.

امتیاز در سایت Metacritic  83% است.

شرکت سازنده این بازی EASport))

Crash team Racing: بازی ماشینی و مسابقه ای روی دستگاه  PS4 ارایه میشود. بازی به صورت رکورد زنی برگزار میشود,یعنی هر بازیکن 3 راند بازی میکند و هرکس که کمترین رکورد تا رسیدن به خط پایان را داشته باشد برنده است.

امتیاز در سایت Metacritic 88% است.

شرکت سازنده این بازی(Beenox)

Piano tiles2: بازی موزیکال با تجربه هایی از نواختن پیانو بازی موبایلی و به صورت رکورد زنی میباشد.

امتیاز در سایت  Metacritic68%است.

شرکت سازنده این بازی (cheetah mobile)

NFS most wanted: بازی ماشینی است و به صورت رکورد زنی میباشد.

امتیاز در سایت Metacritic 82% است.

شرکت سازنده این بازی(criterion software)

Football98: بازی نوستالژی فوتبال 1998 که به منظور زنده کردن خاطرات شرکت کننده هاست.

امتیاز در سایت Metacritic

شزکت سازنده این بازی(konami)

جوایز مسابقات هم در لینک زیر می باشد

جوایز

تیم برگزار کننده با توجه به تحولات جوامع و گرایش نسل جدید به بازی های رایانه ای و کمتر شدن توجه آنها به بازی های محیطی , فکری و فعالیت های حرکتی تلاش دارد بخش وسیعی از سلایق برای شاد تر و مهیج تر کردن را پوشش دهد. این تیم برای تمامی مخاطبی ن از جمله خانواده ها بازی هایی را تحت عنوان بازی های فکری و محیطی قرار داده است.

 

جهت اطلاعات یشتر از برنامه ها و بازی ها در اپ ها و سایت های زیر ما را دنبال کنید:

Instagram

Aparat

Twitter

Belphone

محل برگزاری مسابقات در چهارمین جشنواره بازی های رایانه ای:

https://goo.gl/maps/k3LnLA1AnTMoYz738

ثبت نام اینترنتی: ligaofficial.ir

ثبت نام حضوری در مکان های زیر انجام میشود:

پردیس ارم دانشگاه شیراز / میدان ارم

کتابخانه خوارزمی دانشگاه شیراز / میدان نمازی

دانشکده مهندسی 2 دانشگاه شیراز / خیابان ملاصدرا

خوابگاه شهید مفتح داشگاه شیراز

دانشگاه زند

هنر شهر آفتاب / مجتمع خلیج ب

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>